Stylowe komody

Stylowe meble to znaczy zabytkowe, pochodzące z różnych epok, nieraz bardzo odległych lub wykonywane obecnie, posiadające cechy pewnego stylu. Dzisiaj można wiele zabytkowych okazów spotkać w antykwariatach, oraz w normalnych sklepach jak i internetowych zajmujących się sprzedażą antyków.

Oczywiście nie wszystkie są w idealnym stanie, niektóre wymagają renowacji odpowiedniej pielęgnacji drewna i konserwacji, aby odzyskać dawny blask. Jednak popyt na nie jest i to spory. Wiele osób chce posiadać w swoim salonie, kuchni bądź sypialni stylowy i bardzo elegancki mebel. Jest to świetny pomysł, zwłaszcza że zabytkowa komoda może także być niezwykle funkcjonalna poza pełnieniem roli dekoracyjnej.

Każdy z nas ma pewne wyobrażenie na temat komody; kilka szuflad, dodatkowo półki czy szafki otwarte, mniejsze lub większe, jednak zabytkowe komody to nie tylko to, to coś więcej. Każda epoka wypracowała swój styl zgodnie z którym powstawały arcydzieła malarskie, rzeźby a także meble także pewnego rodzaju arcydzieła. Przykładowo komody rustykalne są dosyć masywne posiadają jasne kolory i bardzo ciekawe ozdobniki.

Niektóre ówczesne komody były bardzo wysokie i stały na przepięknie wykonanych dosyć cienkich nóżkach. Dzisiaj wykonuje się podobne meble na wzór XIX wiecznych wzorów a ich zastosowanie ma miejsce nie tylko w salonach, ale również jako wyposażenie kuchni.

Bardzo popularne w ostatnich latach stały się meble kolonialne. Są one trwałe i solidnie. Będąc posiadaczem takiej komody możemy być pewni, że zrobi ona ogromne wrażenie na gościach, zaproszonych do naszego salonu. Takie komody mają zazwyczaj kilka szuflad około pięciu oraz szafki boczne. Kształt dowolny jednak wspaniale wyglądają komody o półkolistym kształcie. Dodatkowym atutem są zdobienia wyryte w drewnie wraz z dekoracyjnymi uchwytami. być może kolonialne komody są masywne a nie tak jak sosnowe lekkie, ale robią niesamowite wrażenie ich dystyngowany wygląd robi wrażenie.

Wracając do stylowych komód sosnowych mogą to być meble antyczne lub też wykonywane współcześnie zgodnie ze wzorem zaczerpniętym z konkretnej epoki lub nurtu w sztuce. Są one z pewnością tańsze i nie trzeba poddawać ich renowacji- kupujemy nową stylową komodę do salonu lub sypialni.