Komody z drewna sosnowego

Komoda pochodzi z XVII wieku i powstała we Francji. W owych czasach była wyposażeniem podstawowym i bardzo eleganckim. Dowodem na to są meble stylowe jakie zachowały się z tamtych czasów które można oglądać w muzeach oraz antykwariatach. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Przede wszystkim komody przez pewien okres były w ogóle nie używane, nie doceniano ich przydatności i uważane były za mebel bardziej nadający się do kuchni niż na salony lub do sypialni.

Owszem mają one wiele wspólnego z kredensami tyle, że nie posiadają nadstawki i dzisiaj można je spotkać także w kuchniach, ale tak w ogóle powróciły niemalże w blasku chwały. Oczywiście nie prezentują się tak jak te siedemnastowieczne meble, bogato zdobione z ozdobnymi uchwytami, ale są szalenie funkcjonalne.

Komoda znajdująca się w sypialni pozwala na przechowywanie bielizny osobistej jak i pościelowej a dodatkowo można ją wykorzystać na różnego rodzaju bibeloty. Podobną funkcję spełniają komody w salonach czy innych pokojach. Dzisiejsze sklepy meblowe oraz firmy zajmujące się wyrobem mebli na zamówienie mają bardzo wiele do zaoferowania w tym temacie swoim klientom.

Jednym z takich wyrobów są komody sosnowe. Dlaczego sosna? Ponieważ jest to surowiec bardzo dobry jakościowo, gustownie prezentujący się i zdrowy. Ponadto komody z drewna sosnowego warte są uwagi nie tylko ze względu na jakość użytego surowca, ale ze względów czysto estetycznych. Świetnie prezentują się tak w salonie jak i w pokoju a z wyborem odpowiednio dopasowanej komódki nie ma problemu. Wzorów i nowoczesnych rozwiązań jest bardzo, ale to bardzo dużo. Mogą to być komody na prostokątnych nóżkach bądź okrągłych z samymi szufladami, lub też wyposażone w jedną lub dwie dodatkowe szafki, nadające się na większe rzeczy.

Oprócz szafek zamkniętych komody posiadają także otwarte półki, na których przechowuje się podręczne przedmioty takie jak książka czytana do poduszki, gazety, notatniki i biżuterię. Natomiast szuflady są doskonałe pod względem porządkowym. Można w nich przechowywać skarpety, rajstopy, paski i inne elementy bielizny osobno, zachowując przy tym ład w garderobie.

Kapitalnie prezentują się jasne komody sosnowe na stylizowanych okrągłych nóżkach w formie półokrągłej. To nie tylko wygodny mebel, ale także gustowny. Samo wykonanie mebli z drewna sosnowego daje wspaniałe wrażenie tak więc polecamy komody sosnowe.